اخبار و تازه های گردشگری پنجشنبه 4 شهریور 1395 ساعت 2:9

فستیوال تونل نور ژاپن

یکی از پربازدید ترین فستیوال های زمستانی ژاپن که در ماه مارس برگزار می شود و هر ساعت از برگزاری این فستیوال چندین هزار تماشاگر را از مکان های مختلف برای دیدن آن به ژاپن میآورد.

مکان این فستیوال در یکی از باغ های معروف ژاپن است که درنوبانا نویستو ” Nabana no Sato واقع شده است.  

این باغ با این که در  فصل زمستان خالی از گل ها ست اما با این چراغ ها رنگ و بوی بهاری می گیرد.
 


 

نمایشی از بهار در زمستان

مسیری بی اتنها که هر سمتش آذین شده با چراغ های رنگی است، و قدم گذاشتن در آن مانند وارد شدن به دنیایی از ناشناخته هاست. مانند رویای با تعبیری ناشناخته است که در آن ازدحام جمعیت غوغا می کند. هرگز از پیمودن این مسیر دل زده نخواهید شد، بارها از ابتدا تا اتنها را طی می کنید و حتی ذره ای از مشاهده صحنه های عجیبی که تداعی کننده بهار و طبیعت هستند خسته نمی شوید.
 


 

بهاری از جنس انوار

دو سال است که در ژاپن فستیوالی با نام توکا نو کیوئن ” Touka no Kyouen برگزار می شود. امروزه این فستیوال یکی از پر بازدید ترین جشنواره های دنیاست و توریست های بسیاری را از گوشه و کنار دنیا برای تماشا به ژاپن می کشاند.
 


 

کسانی که در این فستیوال شرکت کرده اند آن را خارق العاده می پندارند و اگر  بخواهیم از زبان آنها برای شما بگوییم، باید مکانی عجیب و دنیایی ناشناخته از این فستیوال را برای شما توصیف نماییم.
 
 

آنها می گویند هنگام قدم زدن در تونلی از رنگ که با پوشش طبیعی باغی زیبا ترکیب شده است و ۱۰۰ متر طول دارد، احساس می کنید در سرزمنی رویایی هستید، مخصوصا این که این رنگ ها همگی در کنار هم نشان دهنده سمبل هایی از طبیعت ژاپن هستند و در فصل زمستان بهاری  از جنس جادو را برای شما تداعی می کنند.
 


 

باغ ” نوبانانوسیتو” Nabana no Sato ، میزبان تونل نور

باغ نویانا نویستو ” Nabana no Sato در ژاپن یکی از باغ های گیاه شناسی معروف در ژاپن است که در آن انواع مختلفی از گل های معطر و درخت های میوه وجود دارد. این باغ در فصل بهار معطر به گل های خوش بوی بهاری است و در فصل زمستان هم با جشنواره توکا نو کیوئن ” Touka no Kyouen رنگ و بویی بهار به خود می گیرد. حدود ۸ میلیون چراغ ال ای دی در این باغ با مهارت و ذوق بسیار ژاپنی ها نصب می شود تا نشانه هایی از طبیعت اطراف مان را به تصویر بکشد.
 


 

البته در فصل زمستان هم برخی گیاهان در این پارک یافت می شوند که در ترکیب با چراغ های ال ای دی فضایی زیبا را به وجود می آورند.  در این باغ یک چشمه آب گرم طبیعی هم وجود دارد که در دوره برگزاری فستیوال استفاده از آن رایگان می باشد و شرکت کنندگان می توانند پاهای خسته خود را در آن کمی استراحت دهند.
 

فستیوال “دوالی” Diwal الهام بخش تونل نورهای ژاپن

به نظر می رسد فستیوال نور در ژاپن برگرفته از فستیوال نور هند باشد که دوالی نام دارد.
هماهنگی نور و باغ و آب با هم این فستیوال را تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی ژاپن کرده است.
 

+

این بهترین فستیوال نور در آسیاست. و بازخوردهای زیادی در شبکه ها و وبلاگ های اجتماعی دارد. این فستیوال با این که در زمستان برگزار می شود اما رنگ وبویی بهاری دارد و با ترکیب رنگ های شاد و طرح های برگرفته از طبیعت احساسی شبیه به قدم زدن بر روی بهشت ر ابرای شما به ارمغان می آورد.
 
 

تم های مختلف تونل نور

این فستیوال هر سال با تمی متفاوت برگزار خواهد شد. البته موضوع اصلی حول طبیعت و سمبل های طبیعت در ژاپن است ولی در هر سال یکی از نماد های ژاپنی برای طراحی چراغ های فستیوال انتخاب می شود. به طور مثال سال گذشته تم هایی مانند رنگین کمان، شفق قطبی و کوه فوجی در ژاپن به عنوان تم های جشن انتخاب شدند.  امسال هم تم آبشار نیاگارا انتخاب شده تا عظمت و زیبایی این آبشار با جلوه ای از چراغ های رنگی به نمایش گزارده شود.
برای نمایش آبشار نیاگارا چراغ ها را در ۱۲۰ متر طول و ۲۰ متر عرض آذین بندی کردند.
 
 

دسترسی واطلاعات تکمیلی

از توکیو خیلی راحت می توانید قطارهای ناگویا را سوار شوید، از ناگویا هم اتوبوس های زیادی به سمت ” ناگاشیما ” Nagashima شما را می آورند. دقیقا در ایستگاه ” نوبانا  نویستو ” Nabano no Sato اتوبوس ها شما را پیاده خواهند کرد و شما هزینه ای به اندازه ۳۲۰ ین بابت سوار شدن بر اتوبوس باید پرداخت نمایید.
گزینه دیگر شما این است که قطارهای ” کینتستو ” Kintetsu را از ناگویا به سمت ایستگاه ” کیوانا ” Kuwana سوار شوید
از ناگویا قطارهای ” کینتستو ” Kintetsu را سوار می شوید و سپس در ایستگاه نوبانا نویستو پیاده خواهید شد. این ایستگاه درست در روبه روی  کیوانا خواهد بود.
اگر با ماشین شخصی می آیید از ناگویا وارد جاده ۲۳ شده وبه سمت جزیره ناگاشیما حرکت خواهید کرد.
هزینه بلیط بازدید از این تونل هم ۲۰۰۰ ین بوده است.


 منبع:   تعداد بازدید : 1505 نوشته شده توسط: همای آسمان

کلمات کلیدی: 


بازگشت

لینک های مفید خدمات الکترونیکی نماد اعتماد الکترونیکی تماس با ما

logo-samandehi
قم، بلوار سمیه، جنب کوچه 16، همای آسمان
تلفن تماس : 37733105 (025)
دورنگار : 37735857 (025)
پست الکترونیک : info@itabest.com

تمامی حقوق این وب سایت متعلق است به سامانه رزرواسیون آنلاین مراکز اقامتی ایتا