اخبار و تازه های گردشگری سه شنبه 6 مهر 1395 ساعت 12:31

معماری برج کنترل ترافیک فرودگاه جدید استانبول

معماران ایکوم و پینینفارینا برنده نهایی برج کنترل ترافیک فرودگاه جدید استانبول، نام شماری از معماران برجسته بین المللی، در بخش نخست رقابت طراحی برج کنترل ترافیک فرودگاه جدید استانبول در کنار هم قرار گرفته بود....

معماران ایکوم و پینینفارینا برنده نهایی برج کنترل ترافیک فرودگاه جدید استانبول، نام شماری از معماران برجسته بین المللی، در بخش نخست رقابت طراحی برج کنترل ترافیک فرودگاه جدید استانبول در کنار هم قرار گرفته بود تا برنده نهایی مشخص گردید. این لیست شامل معماران Pininfarina-Aekom، معماران، معماران Grimsaw-Nordic، معماران RMJM ، معماران Moshe Safdie و معماران Zaha Hadid است.
 


 

این برج در یک سایت با ۵۰۰۰ متر مربع و با ارتفاع ۹۵ متر برنامه ریزی شده و قرار است در فرودگاه جدید شهر استانبول ساخته شود .در ادامه تصاویر طرح های پیشنهادی بر اساس الگوهای بومی ترکیه را مشاهده نمایید.
مدیرعامل شرکت آی جی اِی می گوید: ما به دنبال توسعه یک پروژه ی منحصر بفرد با الهام از معماری محلی هستیم. به همین دلیل ما این موقعیت را ایجاد نمودیم تا رقابت و طراحی برج کنترل ترافیک فرودگاه نمادی برای پروژه بزرگ طراحی فرودگاه جدید استانبول و تبدیل آن به مهم ترین چهره استانبول  باشد.و به عنوان بخشی از این طرح توسعه وسیع، موقعیتی برجسته پیدا نماید.

 


 

طراحی فرم آیرودینامیکی مورد استفاده در طراحی خودرو و حمل و نقل هوایی،” IgA در یک مصاحبه مطبوعاتی افزود: “این طرح یک برج بیضی شکل است که به همه مسافران پرواز در داخل و خارج از فرودگاه جدید قابل مشاهده خواهد بود. شکل برج توسط لاله، است که نماد استانبول برای قرن ها و مرجع مهم فرهنگی در تاریخ ترکیه است الهام گرفته است. “اولین همکاری ایکوم و پینینفارینا به طراحی خودرو شرکت ایتالیایی برای طراحی فراری و آلفا رومئو مشهور است.
 


 

این شرکت کنندگان توسط آی جی اِی، شرکت مسئول ساخت و راه اندازی یکی از بزرگ ترین فرودگاه های جهان به همکاری و رقابت دعوت شده اند.
 


 

 

طرح زاها حدید از رقص دراویش، Moshe Safdie از الگوهای هندسی عثمانی، از مناره، Pininfarina و Aekom از لاله و RMJM  از مرغ دریایی استانبول Grimsaw. -Nordic، از سوی دیگر، کار خود را با یک مفهوم برای تکمیل ساختمان ترمینال فرودگاه و طراحی به طور کلی. در تصویر زیر طرح های پیشنهادی معماران براساس الگوهای بومی ترکیه را مشاهده نمایید.
  

 منبع:   تعداد بازدید : 889 نوشته شده توسط: همای آسمان

کلمات کلیدی: 


بازگشت

لینک های مفید خدمات الکترونیکی نماد اعتماد الکترونیکی تماس با ما

logo-samandehi
قم، بلوار سمیه، جنب کوچه 16، همای آسمان
تلفن تماس : 37733105 (025)
دورنگار : 37735857 (025)
پست الکترونیک : info@itabest.com

تمامی حقوق این وب سایت متعلق است به سامانه رزرواسیون آنلاین مراکز اقامتی ایتا