اخبار و تازه های گردشگری دوشنبه 29 شهریور 1395 ساعت 2:47

کشور زیبای سنگاپور

آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۳۴۰ میلیمتر می‌رسد

 
 
        
کشور سنگاپور
پایتخت سنگاپور
جمعیت ۴٬۳۵۳٬۸۹۳ نفر
مساحت  ۷۰۷ کیلومترمربع
نوع حکومت جمهوری
واحد پول دلار سنگاپور
اختلاف زمانی 8+
کد تلفن 65+
پسوند دامنه اینترنتی sg.
زبان رسمی انگلیسی ، ماندارین ،مالایی ، تامیل
 

آب و هوا

آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۳۴۰ میلیمتر می‌رسد

مذهب

بودایی و تائو (۴۴٫۲٪) مسیحی (۱۸٫۳٪) مسلمان (۱۴٫۷٪) هندو(۵٫۱٪) ادیان دیگر(۰٫۷٪) بی دین (۱۷٪)

 

 

جاذبه های گردشگری سنگاپور

 

 

جزیره سنتوزا

جزیره سنتوزای سنگاپور که لقب زمین بازی محبوب آسیا را نیز به خود اختصاص داده است هر ساله حدود 5 میلیون بازدید کننده دارد. این جزیره در فاصله 15 دقیقه ای از شهر قرار دارد. این جزیره که بیش از 5 هکتار مساحت دارد مرکز جاذبه های گردشگری فراوانی از قبیل ساحل زیبای استوایی به طول 2 کیلو متر، دو زمین بازی گلف، دو هتل 5 ستاره و استراحتگاههای زیبا، پارگ یونیورسال سنگاپور، شهر بازی بسیار بزرگ و مهیج و دیگر امکانات تفریحی می باشد. نام سنتوزا از زبان مالایی که به معنای صلح و آرامش است گرفته شده است.      
برج آسمانی ببر

این برج که قبلا به نام برج آسمانی کارلسبرگ معروف بوده در ارتفاع 110 متری از سطح زمین و 131 متری از سطح دریا قرار دارد و این امکان را به بازدید کننده می دهد که از بلندای برج یک نمای پانورامای زیبا از جزیره سنتوزا و جاذبه های فراوان آن داشته باشند. سرعت بالا رونده این دیسک 1.2 متر بر ثانیه می باشد و وزن آن 200 تن است. ظرفیت این دیسک 72 نفر است.
 


بازدید از پارک پروانه ها و حشرات گوناگون

یک باغ بسیار زیبا که بیش از 15000 پروانه و حشرات در 50 گونه متفاوت را در خود جای داده است.
 مجسمه مرلاین

مجسمه 37 متری بزرگ که به شکل سر شیر و به نام مرلاین است در سال 1996 تکمیل شده و محل دو گالری و فروشگاه خرید سوغات می باشد.مجسمه مرلاین که به عنوان سمبل سنگاپور شناخته می شود، شکل یک شیر با بدن ماهی می باشد. این مجسمه نمایانگر تلفیقی از نام قدیمی و نام جدید سنگاپور است. نام قدیم این کشور "تماسک (Temasek)" به معنی شهر دریایی و نام جدید این کشور "سنگاپور" به معنای شهر شیرها می باشد.

 

 

دنیای زیبا ی زیر آب و دولفینها

جهان زیر آب زیبای این مجموعه در بخش غربی سنتوزا قرار دارد که در سال 1991 افتتاح شده که موزه زندگی بیشتر از 2500 موجود دریایی و آب شیرین که از 250 گونه از مناطق مختلف جهان است می باشد. این آکواریوم در زیر زمین قرار دارد و به بلندای 83 متر ساخته شده است که بازدید کننده در طول تونل از ورای محوطه بزرگ شیشه ای می تواند شاهد زندگی موجودات زیبای دریایی از قبیل لاکشتها، کوسه ها، مارماهی ها و موجودات دیگر آبزی باشد. این مجموعه زیبا این امکان را به بازدید کنندگان می دهد که بتوانند در این مکان غواصی کنند.
 


 

 بالهای زمان

این مجموعه مهیج در سال 2007 توسط ایو پیبن طراحی شده و جایگزین مجموعه مشهور سنتوزای جادویی شده. این مجموعه یک گالری نمایش زیبا در فضای باز می باشد که به بازدید کننده اجازه لذت بردن از رقص لیزر در آب و آتش به همراه موسیقی زیبا را می دهد. این برنامه هر شب در دو زمان برگزار می شود.
 


 

مجموعه تئاتر 4 بعدی سنتوزا

این مجموعه اولین بار در سال 2006 در جنوب شرق آسیا در سنتوزا ساخته شد و بازدید کننده زیادی را به خود جلب کرده است. در این مجموعه تماشاگر بر روی صندلی نشسته و با شروع فیلم و تئاتر همراه بازیگران خود را در فضای اصلی داستان می بینند و حس می کنند. این مجموعه با اثرات زیست محیطی ارا ئه یک حس واقعی را به تماشاگر القا می کند.
 


 

اسکای راید و لوژ در سنتوزا

این مجموعه تفریحی به بازدید کننده اجازه سوار شدن بر اسکای راید را می دهد که در طول مسیر از زمان سوار و پیاده شدن که حدود 10 دقیقه می باشد می تواند از بالا فضای واقعا زیبا ی ساحلی، درختان و مناظر زیبا را مشاهده کند و در آخر در بالای تپه پباده شده و از آنجا سوار بر لوژ یک تجربه فراموش نشدنی را امتحان خواهد کرد.
لوژ, تفریحی هیجان انگیز است که میتوان آن را به وسیله ای مابین سورتمه و ماشین تشبیه کرد. سیستم هدایت و ترمز این وسیله به گونه ای طراحی شده است که برای تمام سنین قابل استفاده و امن میباشد میتواند خاطره ای سرشار از هیجان را برایتان بوجود آورد
.
 


 

سگ وی

 

اگر تاکنون تجربه استفاده از سگ وی را نداشته اید شما هم اکنون میتوانید در جزیره سنتوزا لذت سوار شدن بر سگ وی را تجربه نمایید. در مسیری که از پیچ ها و پستی و بلندی های گوناگون تشکیل شده است قابلیت تعادلی خود را محک بزنید و خاطره بی نظیر و منحصر به فردی را تجربه کنید.
 


 

پارک شبانه روزی سافاری

از دیگر مراکز تفریحی ای شهر پارک شبانه روزی سافاریاست. تجربه بازدید از حیات وحش در شب شاید برای کمتر کسی امکان پذیر باشد. پارک شبانه روزی سافاری اولین پارک حیات وحش شبانه در جهان است که بازدیدکنندگان می توانند نادرترین گونه های حیوانات جهان را در این محل مشاهده کنند. سافاری شبانه یکی از معروفترین مجموعه های حیات وحش در جنوب شرق آسیا محسوب می شود.
 

این مرکز شامل قسمت های جالبی از قبیل آکروباتیک، عکس گرفتن در کنار حیوانات وحشی، سفر با قطار، پیاده روی در جنگل های وحشی به همراه توضیحات مربوط به هر بخش توسط راهنمایان مجرب پارک و شوی حیوانات دست آموز می باشد.

 

 

کلیسای سنت ژوزف

فرانسیسکو دوسیلوا ماله بود که در اوایل دهه سال 1800 این کلیسا را تاسیس کرد و بعد از اینکه در سال 1906 فرسوده شد مدیران آن زمان تصمیم گرفتند در این مکان کلیسای جدید بسازند ، ساخت و ساز که در سال 1912 کامل و تمام شد.
 


 

این کلیسا یک گنبد اصلی با هشت گوشه و 2 گنبد در مجاورت آن دارد . جالب است بدانید که حیاط کلیسا در روزهای جمعه مملو از عبادت کنندگان میشود و حتی ممکن است برخی به علت کمبود جا به بالکن بلوک های آپارتمانی اطراف بروند.

 

موزه تاریخ سنگاپور

این موزه در بر دارنده آثاری از قرن ۱۴ ام تا کنون است. قرن ۱۴ قرن کشف و احیای سنگاپور بوده بنابراین در این موزه می توانید با آداب و فرهنگ و رسوم و مذهب و… مردم سنگاپور از آغاز تا کنون آشنا شوید. تاریخ دوستان اولین مکان را به موزه تاریخ اختصاص می دهند.
 


 

قایقرانی روی رودخانه سنگاپور

یکی از تفریحات و جاذبه های تور سنگاپور می باشد چرا که شما سوار یکی از قایق های تفریحی در حالیکه روی رودخانه سنگاپور حرکت می کنید می توانید یک روستای کوچک که محل اقامت ماهیگیران بود و حال به یکی از بزرگترین بنادر تجاری جهان است باشید.در طول حرکت توضیحات چگونگی تبدیل سنگاپور از یک دهکده کوچک به بندری بزرگ را خواهید شنید.
 


 

باغ گیاه شناسی

 

باغ گیاه شناسی " در سال 1822 توسط سر استمفورد رافلز، بنیانگذار سنگاپور مدرن و مشتاق طبیعت ، تاسیس شد. یکی از جاذبه های اصلی این پارک ، باغ ملی ارکیده است که دارای بیش از 1000 گونه اصلی و 2،000 گونه پیوند زنده شده از ارکیده است. در داخل باغ ارکیده جاذبه های دیگری از جمله سالن برکیل و باغ پرنیان ارکید، گلخانه ، تندیس های نمادین وجود دارد. باغ ارکیده در مقابل باغ پرندگان و در نزدیکی دریاچه "گاردن" قرار گرفته است. در این باغ شما می توانید انواع گل های ارکیده ، شیوه کاشت و نگهداری از آنها را بیاموزید.
 


 

 قسمتی از این باغ به کاشت "هایبیسکاس" اختصاص داده شده است. "هایبیسکاس" به ملکه گل های گرمسیری گفته می شوند و دوهزار گونه متفاوت از گیاه در این باغ پرورش داده می شوند. همین طور که شمادر باغ ارکید قدم می زنید با منظره رنگارنگی روبرو می شوید.

 

اسکله قایق

یکی از بهترین نقاط سنگاپور رستوران های رو باز آن می باشد. این مکان که مملو از افراد بومی و خارجی ها و توریست ها می باشد، در بر گیرنده کافه های شیک، رستوران های روباز و گسترده و گالری خانه مد می باشد.
 

در این مکان علاوه بر تجارت بار کشتی ها در کنار رودخانه میز های متعددی جهت صرف غذا در فضای آزاد تعبیه شده است. این مکان که همانند نقاشی زیبا می باشد با وجود شلوغی زیاد دارای منظره چشم نواز از رودخانه سنگاپور و املاک مستعمره نشین می باشد.

 

پارک پرندگان 

در سنگاپور با مساحت بیش از 20 هکتار ، بزرگترین پارک پرندگان در آسیا و یکی از بهترین پارک های پرندگان در جهان است . پارک پرندگان Jurong مجموعه بیش از 8000 پرنده از 600 گونه ، تجربه جدید و محیطی سرگرم کننده ای را برای بازدید کنندگان فراهم می کند . در این پارک پرندگان باز شما به راحتی می توانید شکار پرندگان را در آسمان و استخرها را ببینید . محوطه پنگوئن این پارک ، محیطی بیش از 200 پنگوئن از پنج گونه است . در این پارک سعی شده تمام محیط های به طور طبیعی شبیه سازی شود تا زیستگاه هایی مناسبی بر انواع پرندگان باشد .
 


 

محله چینی ها

این مکان در سال 1821 هنگامی که اجناس ارزان قیمت چینی از شهر Xiamen Fujian چین وارد سنگاپور شد بازگشایی شد. مسافرین که از چین آمده بودند و همگی مرد بودند در اطراف جنوب رودخانه سنگاپور که به Telok Ayer معروف است مسکن گزیدند.
 


 

باغ وحش سنگاپور

این باغ وحش باشکوه با مساحت 90 هکتار در برگیرنده بیش از 2.000 حیوان از سراسر جهان می باشد که بسیاری از این حیوانات آزاد هستند و تنها با حفاظ های طبیعی از قبیل آب یا بوته ها نگهداری می شوند. در این مکان می توانید صبحانه ای دلپذیر مشتمل بر نان تست و تخم مرغ و کرنفلکس و اقسام میوه های گرمسیری ( به صورت اختیاری ) میل نمابید کما اینکه بعید نیست در این حین اورانگوتانی به شما هنگام صرف صبحانه بپیوندد.
 


 

خیابان ارچاد ، ارکید سنگاپور

این جاده که 5/2 کیلومتر می باشد بیشترین فروشگاه ها و مراکز خرید را در خود جای داده است. این جاده که به طور طبیعی درختچه های جوز و فلفل در آن وجود دارد دربرگیرنده شیک ترین فروشگاه ها و رستوران ها و هتل های لوکس می باشد . معروف ترین مراکز خرید این مجموعه شامل Ngee Ann City ، Tangs Department Stor ، Wisma Atria ، Heeren و Centrepoint می باشد. با این وجود هنوز برخی قسمت ها ی این جاده از دسترس بلدوزر در امان بودند و مربوط به اوایل قرن بیستم می باشند مخصوصاً مغازه های peranakan نزدیک Emerald Hill از نمونه این نوع ساختمان ها می باشد.
 


 

 جاذبه گردشگری خیابان ارچاد ، ارکید سنگاپور واقع در شهر سنگاپور و محله ی Orchard میباشد .

 

اسکله کلارک

این مکان که مجموعه ای از مغازه های زنجیره ای قرن نوزدهم بوده است ، هم اکنون دربرگیرنده بیش از 50 مغازه و فروشگاه می باشد که عرضه کننده انواع لباس های ابریشمی و پارچه های طرح دار تا مبلمان و عتیقه جات می باشد. در هنگام شب این منطقه تبدیل به کارناوالی زنده از رستوران ها، بار ها و رستوران های روباز می شود. برای صرف غذای محلی این مکان که کباب مالزی می باشد باید به Clarke Quay Satay Club مراجعه کنید. در این مکان قایق سواری از اسکله تا دهانه رودخانه سنگاپور میسر می باشد.

 


 

معبد نعمت های بهشتی

معبد نعمت های بهشتی”، یکی از قدیمی ترین معابد چینی در سنگاپور است. قبل از آباد شدن این اراضی در سال 1841، در زمانی که خط ساحلی به نزدیکی های جاده Telok Ayer رسیده بود، اولین ملوان چینی که به این منطقه رسید، به محض رسیدن عبادتگاهی کوچک از چوب و کاهگل ساخت، که محلی برای دعا و طلب سلامت از قدیسه خود Ma Cho Po باشد. اولین مکانی که تمامی ملوانان چینی به محض ورود به این منطقه به آن بر می خوردند همین عبادتگاه بود.

 


 

 در محراب اصلی معبد، پیکره ای از Ma Chao Po قرار دارد و در سمت دیگر آن تندیسی از خدای جنگ و نگهبان زندگی قرار دارد. در سمت دیگر سالن اصلی تندیس برادران قمارباز قرار دارد، که از آنان طلب پول و خوشبختی می شود. در پشت سالن اصلی، خدای لطف و بخشش، Kuan Yin، و در کنار آن خدایان خورشید و ماه قرار دارند. با 15 دقیقه پیاده روی از ایستگاه قطار Tsnjong Pagar می توان به این معبد رسید.

  

مسجد سلطان

مسجد Sultan سنگاپور امروزی دومین مسجدی است که در همین مکان در سال 1928 ساخته شده است. اولین مسجد این مجموعه در سال 1820 در این مکان ساخته شد. دیوارهای سالن اصلی نمازگزاران با کاشی های سبز و طلایی رنگ آراسته شده است؛ روی این کاشی ها بخش هایی از قرآن با خط های زینتی عربی نوشته شده. از کوچه ساحلی و خیابان Bussorah نمای زیباتری از این مسجد پیش روی شما قرار می گیرد.
 


 

 برج های مارینا بای سندز سنگاپور

یکی از جدیدترین و با ابهت ترین بناهای آسمان سنگاپور است. این مجموعه شگفت انگیز برج های سه هتل ( که شامل بیش از 2500 اتاق و سوییت 5 ستاره برای پذیرایی از میهمانان می باشد) را به هم پیوند می دهد و شامل قسمت های مختلفی است: 1.2 هکتار پارک هوایی، مرکزی 4 طبقه برای برگزاری اجلاس و گردهمایی ها در کلاس جهانی، مرکز خریدی بسیار شیک، دو سالن نمایش تئاتر، یک موزه و تقریبا شصت مکان برای صرف شام و استراحت.
 


 

 وسعت پارک هوایی Sands، باغی که در بالای ساختمان هتل ها قرار دارد، به اندازه ای است که 4.5 هواپیمای Airbus پشت سرهم روی آن قرار میگیرند. عرشه این کشتی هوایی، با نمایی از سطح شهر که از طبقه پنجاه و ششم در زیر پاهایتان قرار می گیرد، برای بازدید عموم آزاد است. اما بعضی از بخش های این مجموعه فقط در اختیار میهمانان هتل قرار می گیرد، مانند استخر فوق العاده آن که بر فراز این مجموعه احداث شده است. این استخر مدت ها تزیین کننده جلد انواع مجلات گردشگری دنیا بوده و هست.

 

 

موزه تمدن آسیا

موزه تمدن آسیا سنگاپور به زیبایی هر چه تمام تر آداب و رسوم و فرهنگ مردم جنوب شرق آسیا را به نمایش می گذارد. در این موزه، مراحل شکل گیری تمدن این منطقه به شکل امروزی آن، از ابتدا، سفر چینی ها و هندی های جنوبی به اینجا و تاثیرگذاری تمدن اسلامی روی آن، و رسیدن آن به نقطه کنونی نشان داده می شود. گالری های این موزه شامل آثار هنری بدیع، لوازم منزل، ظروف و محصولات چینی و انواع اشیا عتیقه و قیمتی است.
 


 

ساختمان موزه در حوالی سال 1905 متعلق به دیوان های اداری دولت بود و تا سال 1980 به دفترکار دولت مردان، به ویژه دفتر ثبت احوال شهروندان تبدیل شده بود. فروشگاه این موزه، محلی مناسب برای خرید سوغاتی های این منطقه است.


 منبع: http://amlak.iran-tejarat.com/  تعداد بازدید : 901 نوشته شده توسط: همای آسمان

کلمات کلیدی: 


بازگشت

لینک های مفید خدمات الکترونیکی نماد اعتماد الکترونیکی تماس با ما

logo-samandehi
قم، بلوار سمیه، جنب کوچه 16، همای آسمان
تلفن تماس : 37733105 (025)
دورنگار : 37735857 (025)
پست الکترونیک : info@itabest.com

تمامی حقوق این وب سایت متعلق است به سامانه رزرواسیون آنلاین مراکز اقامتی ایتا