اخبار و تازه های گردشگری یکشنبه 2 آبان 1395 ساعت 5:35

تکمیل مرمت ایوان «عالی قاپو» تا پایان امسال

مرمت ایوان عالی قاپو تا پایان امسال پایان می‌یابد. در حال حاضر مرمت تزئینات دیواره شمالی ضلع شرقی ایوان «عالی قاپو» به پایان رسیده است.


«فریبا خطابخش» مدیر پایگاه جهانی میدان امام (مجموعه نقش جهان اصفهان) با اعلام خبر اتمام مرمت ایوان «عالی‌ قاپو» در نوروز پیش‌رو پس از ۱۰ سال، گفت:

درحال حاضر کارگاه مرمت عمارت «عالی قاپو» برای بازسازی و مرمت کف و نرده‌ها دایر است؛ اما تزئینات سقف عمارت «عالی قاپو» تقریبا تمام شده و تا یک ماه دیگر به اتمام می‌رسد.

 

 
او ادامه داد که در حال حاضر مرمت تزئینات دیواره شمالی ضلع شرقی ایوان «عالی قاپو» به پایان رسیده و امیدواریم با مرمت نرده‌ها، عید نوروز امسال داربست‌ها از ایوان «عالی قاپو» برچیده شود.
 

 
خطابخش همچنین درباره برخی انتقاداتی که در رابطه با نخاله‌هایی که به منظر «عالی قاپو» فضای ناخوشایندی بخشیده پاسخ داد و گفت از آنجایی که کارگاه مرمت در ایوان «عالی قاپو» برپاست و الان هم پیک سفر در اصفهان است و «عالی قاپو» نیز مسیر تردد توریست‌ها است شرایط را برای ما پیچیده کرده و ما نمی‌توانیم هر روز نخاله‌ها را تخلیه کنیم.
 

 

مدیر پایگاه جهانی میدان امام (ره) همچنین افزود:

ما اجازه داریم که هفته‌ای یک مرتبه نخاله‌ها را پاکسازی کنیم، اما بهترین کار این است که نخاله‌ها در داخل گونی‌های همرنگ قرار گیرند و شرایطی را مهیا کنیم که گردشگرانی که برای بازدید می‌آیند از منظر بوجود آمده اذیت نشوند.

 

منبع: KOJARO  تعداد بازدید : 1494 نوشته شده توسط: همای آسمان

کلمات کلیدی: 


بازگشت

لینک های مفید خدمات الکترونیکی نماد اعتماد الکترونیکی تماس با ما

logo-samandehi
قم، بلوار سمیه، جنب کوچه 16، همای آسمان
تلفن تماس : 37733105 (025)
دورنگار : 37735857 (025)
پست الکترونیک : info@itabest.com

تمامی حقوق این وب سایت متعلق است به سامانه رزرواسیون آنلاین مراکز اقامتی ایتا