اخبار و تازه های گردشگری چهار شنبه 20 مرداد 1395 ساعت 3:53

روستای واریان

روستای واریان بهشتی که راه زمینی ندارد و برای دیدنش از نزدیک، باید مسیر آبی دریاچه سد کرج را با قایق بپیمایید.

روستای واریان کرج نگین سبز رنگی است که کوه های اطراف قاب زیبایی برایش درست کرده اند و دریاچه سد کرج با انعکاس تصویر  این مجموعه جلوه اش را دو چندان میکند. همانطور که گفته شد ورودی واریان تقریبا در ۲۵ کیلومتری جاده چالوس است با تابلوی کوچکی که خواندنش نیاز به دقت دارد و روی آن نوشته: روستای واریان، مسیر اختصاصی اهالی روستای واریان، ورود افراد متفرقه ممنوع. بعد ازجاده ای کوتاه باشیب نسبتا تند، نگهبانی از طرف سازمان آب حضور دارد که رفت و آمدها را کنترل میکند (حدود هفتاد درصد زمین های  روستا جزو دارایی های سازمان آب است)،  پشت سرش پارکینگ کوچکی که مخصوص سکنه واریلن است به چشم می خورد.
  
زمان بخت آزمایی شما رسیده که با زمان رسیدن قایق برای رفتن به روستا ارتباط مستقیم دارد و خوش شانس ترین افراد آنهایی هستند که هنگام آمدن قایق در همین سو حضور داشته باشند چرا که رفت و آمد قایق به غیر ازاینکه از ساعت 7.5 صبح تا 13 و از 15 تا 23شب میباشد قاعده و قانون خاصی ندارد و این انتظار سابقه ای 2ساعته هم داشته. در طول فصل تابستان به علت تردد زیاد تعداد قایق ها به 10 عدد هم رسیده و در تمام سال هر شب یک قایقران موظف است در روستا بماند تا اگر مسئله ای برای اهالی روستا پیشامد آنهارا به جاده برساند.
 
 
هر گونه آلودگی ممنوع:
علت پاکیزگی هوای غیر قابل باور این روستا که در حدود 70 کیلو متری تهران قراردارد، ممنوعیت حضورهرگونه ماشین، موتور و حتی دوچرخه است و این مسئله یکی دیگر از وجوه منحصر به فرد این روستای دیدنی است.
پس از رفتن به روستا و گشت زنی در آن علاوه بردیدن مناظر بکر و بدیع طبیعی، متوجه مسائل کم نظیری میشوید از قبیل:
نبودن مغازه سوپر مارکت، مشترک بودن حیاط خانه ها به دلیل نداشتن در و دیوار برای حیاط ها، وجود مسجد جامع با سرویس بهداشتی و ...

 

منبع:   تعداد بازدید : 912 نوشته شده توسط: همای آسمان

کلمات کلیدی: 


بازگشت

لینک های مفید خدمات الکترونیکی نماد اعتماد الکترونیکی تماس با ما

logo-samandehi
قم، بلوار سمیه، جنب کوچه 16، همای آسمان
تلفن تماس : 37733105 (025)
دورنگار : 37735857 (025)
پست الکترونیک : info@itabest.com

تمامی حقوق این وب سایت متعلق است به سامانه رزرواسیون آنلاین مراکز اقامتی ایتا