اخبار و تازه های گردشگری پنجشنبه 21 مرداد 1395 ساعت 4:14

هتل ( morp ( هتل کاملا خودکفا

هتل ( Morp ) انرژی خود را از نور خورشید و امواج اقیانوس تامین می کند ...

معمار هتل MORP ، فردی انگلیسی به اسم GIANLUCA SANTOSUOSSO بوده است که در سن ۳۲ سالگی این سازه عجیب را به وجود آورده است .
این معمار می گوید :
ایده ی من یک قسمت مشترک ، از رویا های اکثر انسان هاست و شامل  بسیاری از افراد معروف می شود که به بخش مهمان نوازی علاقه مند هستند . همچنین هدف معمار انگلیسی این سازه ی غول پیکر خلق یک مکانی فوق مدرن و شناور بوده است.
 از این دست هتل های شناور کم نیستند اما تفاوت این هتل با سایر هتل ها این است که معماری بسیار خلاقانه ای دارد.
اکثر هتل های شناور روی آب درون کشتی های بزرگ تفریحی هستند اما این هتل در قالبی عنکبوتی شکل جای داده شده که می تواند برای هر بیننده ای جالب و تعجب برانگیز باشد.
 

 
طراحی منحصر به فرد هتل عنکبوتی
هتل MORP که چیزی در حدود نیم مایل طول دارد از تعدای کپسول به هم پیوسته تشکیل شده است که در کنار هم مانند اسکلت یک عنکبوت غول پیکر هستند ، در واقع هر کدام از این کپسول ها اتاق یکی از مهمانان هتل را تشکیل می دهند و کپسول های بزرگتر هم مکان استخر ، رستوران و سینمای هتل هستند ، جالب است بدانید که این سازه عنکبوتی انرژی مورد نیاز خودش را از نور خورشید و از امواج قدرتمند اقیانوس تامین می کند .
همچنین این هتل مجهز به یک باند فرود برای هواپیماها و هلیکوپتر های شخصی است.


 

 
امکانات هتل عنکبوتی
در این هتل همه امکانات رفاهی برای مهمانان وجود دارد و شما کمبودی را احساس نمی کنید ، استخر ،‌ رستوران ، سینما ،‌ باغ ، همه چیز این جا هست ، معماری  عنکبوتی شکل هتل بر فضای داخلی هتل هم بی تاثیر نبوده  و چون این هتل حرکت ملایمی روی سطح آب دارد نمای بیرونی شما از خارج هتل ، همیشه در حال تغییر است.
دانستنی ها در مورد هتل مورپ | هتل عنکبوتی
همان طور که در تصاویر با هم دیدیم این هتل  عنکبوتی مدرن دو بازوی بزرگ دارد ، که بر اساس شرایط مکانی و آب و هوایی ، می تواند شکل ظاهر و جهت بازوها را تغییر دهد ، تا تعادل خودش را بهتر حفظ کند ! هم چنین این هتل یک کشتی تفریحی هم هست ، البته سرعتش خیلی کم است، ولی طوری برنامه ریزی شده که در شهرهای تفریحی چند روزی را توقف می کند .
مقدار مصرف سوخت این کشتی به ازای هر ۲۰ گره ۴۷۰ لیتر است.


 

 
مقصدی نامشخص در سفری با هتل عنکبوتی
یکی از ایده های جالبی که این هتل برای مسافرانش به ارمغان می آورد این است که مشخص نیست آنها به کدام سمت و سرزمین قرار است حرکت کنند ، در واقع همان طور که قبل هم گفتیم این هتل شناور ساکن نیست و بر اساس جهت وزش باد به هر طرفی حرکت می کند ، و اصلا هیچ بعید نیست شما را به یک مکان ناشناخته که تا به حال پای هیچ بشری آن جا نرسیده ببرد ! پس قطعا سفری پر از هیجان را با این هتل شناور تجربه خواهید کرد ، البته هتل شناور MORP، مجهز به قایق های تفریحی هم هست که مهمانان می توانند با استفاده از آن ها به مکان های مورد علاقه خودشان سری بزنند، جالب است  بدانید این قایق ها در انتهای دو بازوی بزرگ این سازه سوار شده اند، که قابلیت جدا شدن دارند.هتل عنکبوتی در نگاه آخر
در کل اگر بخواهیم این هتل و شگفتی هایش را در یک نگاه ببینیم به این نتایج خواهیم رسید :
۱)کشف مکان های ناشناخته
هتل عنکبوتی فقط برای انتقال مسافران از مکانی به مکان دیگر طراحی نشده است ، این هتل کاوشگری برای کشف مکان های ناشناخته هم هست، و ممکن است از مکان هایی که تا به حال هیچ کس آنها را ندیده بگذرد، هم چنین همان طور که قبلا هم گفته شد سرعت حرکت هتل عنکبوتی نسبت به هتل های دیگری که در کشتی های غول پیکر هستند خیلی کم تر است، به همین دلیل مسافران می توانند هنگامی که هتل در حال حرکت است روی عرشه بیایند واز مناظر اطراف لذت ببرند و این مزیتی است که دیگر هتل های شناور از آن بی بهره اند.
۲) تفرجگاهی متحرک در شهرها
یکی از جذابیت های هتل morp این است که اگر به هر شهری در طول مسیر برسد، در آنجا توقف می کند ومسافران می توانند به گردش وسیاحت در شهر بپردازند، از طرفی هتل عنکبوتی هم از ساکنان شهرهای مختلف برای بازدید استقبال خواهد کرد به دلیل جذابیت زیاد هتل عنکبوتی قطعا ساکنان شهرها هم برای دیدن کردن از این سازه غول پیکر تشویق خواهند شد و می توانند از این تفریح گاه موقت در شهرشان نهایت استفاده را ببرند.
۳) تغییر شکل هتل عنکبوتی
این هتل غول پیکر به خاطر ظاهر نامعمولی که دارد ،‌ باید توانایی حفظ تعادل خود در هر شرایطی را داشته باشد ، و همین موضوع دلیل تغییر شکل هتل در شرایط آب و هوایی متفاوت است ، تغییر شکل هتل به این صورت است که با تغییر جهت وزش باد ،‌ بازوهای انتهایی هم تغییر جهت می دهند تا تعادل سازه حفظ شود.
۴) هتل کاملا خودکفا
هتل Morp انرژی خود را از نور خورشید و امواج اقیانوس تامین می کند ، به این صورت که روی عرشه پنل های ذخیره کننده نور خورشید وجود دارند و این پنل ها انرژی خورشیدی را برای مصارف گوناگون ذخیره می کنند . هم چنین جالب است بدانید که در هتل عنکبوتی یک سری مواد غذایی خاص هم تولید می شود ، به این صورت که در تعدای مزرعه کوچک به صورت گلخانه ای سبزیجات پرورش داده می شوند و حتی پرنده هایی که وابسته به شرایط خاصی نیستند هم،برای استفاده از گوشتشان، در این هتل پرورش داده می شوند.


 منبع:   تعداد بازدید : 945 نوشته شده توسط: همای آسمان

کلمات کلیدی: 


بازگشت

لینک های مفید خدمات الکترونیکی نماد اعتماد الکترونیکی تماس با ما

logo-samandehi
قم، بلوار سمیه، جنب کوچه 16، همای آسمان
تلفن تماس : 37733105 (025)
دورنگار : 37735857 (025)
پست الکترونیک : info@itabest.com

تمامی حقوق این وب سایت متعلق است به سامانه رزرواسیون آنلاین مراکز اقامتی ایتا